Tudatta: a találkozó legfőbb célja, hogy a világ minden pontjáról Magyarországra látogató közel kétezer politikai, üzleti, pénzügyi döntéshozó és a tudományos élet képviselői megvitassák a globális vízválság megelőzésének, illetve a vízválságok hatásaihoz való alkalmazkodás lehetőségeit. Emlékeztetett, hogy a rendezvény fővédnöke Áder János köztársasági elnök.
"Az esemény kiemelt témája a globális vízválság megelőzése, ezen belül is a kevés víz, a sok víz és a szennyezett víz okozta problémák megoldása, illetve a vízválságok hatásaihoz való alkalmazkodás lehetőségeinek áttekintése lesz"
- mondta a helyettes államtitkár.
Hozzátette: az eddig beérkezett visszajelzések alapján minden eddiginél nagyobb érdeklődés kíséri az Budapesti Víz Világtalálkozót.
A helyettes államtitkár tájékoztatása szerint kiemelt érdeklődést tapasztalnak azon országok felől, amelyeknek az elmúlt években már szembe kellett nézniük a vízválság következményeivel.
A várhatóan mintegy kétezer fő részvételével zajló nemzetközi konferencián a víz, a szanitáció és a fenntartható vízgazdálkodás témaköreivel foglalkozó nemzetközi intézmények, illetve a kormányok, az üzleti, a pénzügyi és a tudományos élet képviselői képviseltetik majd magukat.
Joó István hangsúlyozta, hogy a háromnapos plenáris ülés zárásaként a szervezők egy, a nemzetközi közösség számára a vízügyi kihívások megelőzéséhez és kezeléséhez iránymutatást nyújtó felhívást (Budapest Felhívás) fogalmaznak majd meg.